22.9.17

CLARINS DOUBLE SERUMW poprzednim poście już nawiązałam do mojego nowego odkrycia. Historia tego produktu jest dość długa. Pierwszy raz pojawił się na rynku w 1985 roku. Od tego czasu stale jest udoskonalany, zdobywając kolejne fanki na całym świecie. Sekret kryje się w dwufazowej formule zainspirowanej biomimetyzmem. Połączone zostały ze sobą wyselekcjonowane składniki roślinne rozpuszczane w wodzie i tłuszczach. Zabieg ten pozwala stymulować aż 5 funkcji witalnych skóry. Dzięki czemu opiera się ona procesom starzenia. Produkt ten to innowacyjne rozwiązanie CLARINS - DOUBLE SERUM [ HYDRIC + LIPIDIC SYSTEM ]


Komunikacja międzykomórkowa nie należy do nowych odkryć zespołu Clarins. Jest ona natomiast niezbędna do prawidłowego przepływu informacji, a tym samym do kontroli procesów zachodzących w skórze i wspomagania jej 5 funkcji witalnych. Do których należy regeneracja, dotlenienie, odżywienie, nawodnienie i ochrona. 

W nowym serum, firma Clarins poszła o krok dalej. Zidentyfikowała "system słuchowy" komórki, tak zwane "mikrodomeny lipidowe". Ich zadaniem jest odbieranie wiadomości, czyli działają one jak uczy komórki. Jest to bardzo ważne odkrycie, stanowiące kluczową rolę w procesach regeneracyjnych i odbudowujących. 

Wyodrębnienie mikrodomen lipidowych, umożliwiło ich lepsze zbadanie. Dzięki czemu wiemy, że z wiekiem zmniejsza się ich ilość, a komórki tracą swoją zdolność do "słyszenia". Negatywne działanie ma na nie promieniowanie UV oraz stres. Spadek ilości mikrodomen lipidowych, może zaburzyć funkcjonowanie komórek ( 5 funkcji witalnych zostaje zakłóconych ). Zdobycie tych informacji pozwoliło laboratoriom Clarins, na przygotowanie nowej formuły, która w odpowiedni sposób zadziała na mikrodomeny lipidowe. Będzie je wspomagała do lepszego słuchania przekazywanych im informacji. 

Badaniom zostały poddane setki ekstraktów roślinnych. To przedsięwzięcie pozwoliło wybrać 18 najbardziej skutecznych i wydajnych, które oddziałują na każdą z funkcji witalnych skóry oraz 2 składniki o ukierunkowanym działaniu ( awokado, owies, zielony banan, kakaowiec, pięknotak japońska, dziki oset, ostropest plamisty, szarotka alpejska, hedychium, jagody goji, engelhardia, alga Jania rubens, żyworodka, kiwi, mangowiec, kasztanowiec, myrothamnus, ortosyfon, komosa ryżowa, soliród ). Stało się to możliwe za sprawą unikalnej podwójnej formuły DOUBLE SERUM


Składnikiem, który najbardziej się wyróżnia na tle innych jest kurkuma. Jest ona niezwykle skuteczna. Chroni "system słuchowy" komórki, oraz utrzymuje jej chłonność. Zawarte w niej turmerony, czyli "komunikujące się cząsteczki". Odgrywają ważną rolę we wzroście i rozwoju, ponieważ ułatwiają interakcje z innymi roślinami. Można powiedzieć, że ekstrakt z kurkumy odnawia zdolność komórek do "słuchania".

Efekty widać już po kilku dniach stosowania. Moja cera odzyskała blask. Zmniejszyły się pory. drobne zmarszczki, które niestety już pojawiły się na mojej twarzy, zostały wyrównane. Do tej pory zdarzało się, że w ciągu dnia moja skóra była nieprzyjemnie napięta i wysuszona. To uczucie również zniknęło. Czuję, że cera jest nawilżona i gładka. 

Wygodna aplikacja pozwala dopasować do własnych potrzeb ilość używanego produktu. Muszę wam też wspomnieć o wspaniałym zapachu, który otula twarz podczas każdego użycia. Izolacja składników rozpuszczalnych w wodzie i tłuszczach, była możliwa dzięki skonstruowaniu niezwykłego flakonu. Dwukomorowa butelka sprawia, że dwie fazy DOUBLE SERUM mieszają się dopiero w momencie aplikacji. Dopełnieniem tego wszystkiego jest złoto - bursztynowy kolor opakowania. 
Elegancja w czystej postaci! 
Polecam wszystkim i używam dalej :)


Patrycja xxx

ph. Patrycja Adaszewska


« Newer Post Older Post »

Post a Comment